Sherlock Holmes ile Evlilik Üzerine


Sayın koklayıcılar, konuya Sherlock Beyle evli olmanın nasıl bişey olduğunu tahmin edemezsiniz! diye başlamak isterdim. AMA OLMADI. Neden olmadığını şimdi sizlere anlatınca kavramış olacaksınız.

Ayılıp bayılmamın, kendimi Sherlock Beyle evli zannetmemin yanı sıra ‘benim olmazsan taciz ederim anlayışımı’ da bir köşeye bırakıyor ve sizlerin huzurunda saygıdeğer eşimin ne kadar aşk yoksunu bir insan olduğunu anlatıyorum ki gözünüz mözünüz kalmasın güzelim ilişkimizde.

Öncelikle karakterine baktığımızda onun geçimsiz bir koca olacağını görüyoruz. Aşırı kontrolcü, detaycı, hiperaktif, kendini beğenmiş, manik depresifliğini de geçtim. O güzelim tümden gelim yöntemiyle kirli bulaşıklarınızı sakladığınız yerden bulduğunu düşünsenize bi 😉 Ehh boşuna Çıkarım ustası değil efenim!
Bir göreve gider aylarca gelmez. Öldü sanırsın yıllarca dul yaşarsın. Kılık değiştirmeyi abartıp koltuk moltuk olur, perde olur. Ya klozet falan olsa.. aman Allah’ım!
Morfinler, kokainler, zulalar bonzayyiler mi desem.. hey yavrum hey! Sakladığı yerden bul bulabilirsen.
Ağabeysi Maykıroft desen 007’nin gizli patronumuymuş neymiş benden duymuş olmayın..

Neyse bakalım birazda Sherlock Beyle evli olmanın imkansız bişey olmasının üzerinde durayım. Bakınız Watson kardeşimizle olan bir konuşmasında evliliğe nasılda güzel(!) anlamlar yüklemiş.

Watson : Ne diye bana bu kadar endişe ile bakıyorsun ?
Holmes : Senin için endişeliyim. Ruhun yakında esarette olacak. Evlilik, son duraktır..
Watson : Bence bir başlangıçtır.
Holmes : Kıyamettir.
Watson : Yeniden doğuştur.
Holmes : Hapishanedir.
Watson : Düzendir.
Holmes : Bir kadına hesap vermektir.
Watson : Karşılıklı ilişkide olmaktır. Birlikte geçirilen ömür, aile kurabilme şansıdır. Kim yalnız ölmek ister ki ?
vızırtılar vızırtılar..
Holmes : Belki de yalnız ölmek, sonsuza dek araf’ta yaşamaktan daha iyi olabilir. 

26ca9766e23fd277bf62b0158376227b

Gördüğünüz üzere Sherlock Beyin geleceğe dair evililik üzerine hiçbir planı bulunmadığı gibi Irene Adler kızımızdan başka dünya üzerinde dikkatini çekebilmiş bir hatun da yok.

Gelelim Irene kızımıza..

Son derece zeki ve kurnaz bir dişilik olan Irene Adler, kadınlara ilgi ve güven duygusundan yoksun Sherlock beyi alt edebilen tek kadındır. Bu yüzden ona hayranlık duyar. Watson kardeşimiz de, Irene kızımız hakkında konuşurken onu Sherlock Bey’in zihnindeki “TEK KADIN” olduğunu belirtir. Sakın ha! Bu tanım siz koklayıcılar tarafından ‘romantizm içerir’ olarak burunda tütmesin. Bu kokma ihtimaline karşı Watson kardeşimiz  “Holmes, Babbage’ın hesap makinesi kadar insandışı ve aşık olmaya da aynı oranda uzaktır.” sözleriyle bu yargıyı Fresh kokulu oda parfümü etkisiyle alıp götürüyor.

Gördüğünüz üzere Sherlock Beyle evlenmek akıl işi değil siz en iyisi platonik takılmaya, elinizi çenenize koyup salya akıtmaya (ben böyle yapıyorum) devam edin çünkü o asla sahip olamayacağınız bir uzay mekiği!

Son olarak; BİR SHERLOCK DEĞİLSİN!

Sherlock Holmes ile Evlilik Üzerine” üzerine 3 yorum

  1. Sherlock’un kocam olmasını istemediğim halde sonunu okuyup daha ilk bölümü izlemiş ben, deli spoiler yemenin yanında aslında yediği spoilerın ne kadar deli olduğunu da kavrayamamaktan ötürü çok dayak yemiş, yüreği burkulmuş, parası çalınmış hissetmekteyim.

    Beğen

  2. Mobilden çıkış yapıp tekrar giremeyen benden selamlar hdjsks dizinin ilerleyen kısımlarında spoiler vermediğini fark edeceksin çünkü sırf bu yüzden genel bir sherlock değerlendirmesi yaptım bu yuzden benedictin bariton sesine downeye değinemedim 😀 yani nerden spoiler yedin çözemedim yav

    Beğen

Sen de osur lan, neyin eksik?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s