Müzik Dediğin


Türkiye’deki çöplük çok dayanılmaz değil mi, hem “sözde” müzisyenler hem de dinleyiciler anlamında. Türkiye’de müzisyenler osurur, dinleyenleri de kokuyu burunlarına buram buram çekip kafa yaparlar. Gerçekten sanat yapan “sanatçıları” da maksimum 500.000 kişi izler Youtube’da zaten. Eğlenmek için de dinlenir müzik ama enstrümana boğulmuş şarkılarda saçmalayan, osuruk sesli popçuları da milyoner etmek neden be. Osuruk osuruk derken hafif inciniyorum da cin’imize kurban olsun it oğlu itler 😀 . Osuruğumun cini yine kendini belli ediyor da işte napacaksın, Türkçe gibi bir dile çükçe davranan sanatçılar(sözde) delirtiyor insanı. Türkçenin zaten babası oluyorsun, dedesi de oluyorsun, hatta yetmiyor kocası da oluyorsun lan bari konu çeşitliliğini arttır. Aşk aşk aşk aşk aşk, azıcık Amerikan özentiliği olmazsa olmaz dediniz konuyu sekse de getirdiniz tamam her şey güzel, her klipte yabancı modellere kayıyorsunuz o da harika. Bari kafiye yapın eşek herifler, bari 4 dakikalık şarkıda, 3 tane farklı cümle olsun. Bir şarkınızda “na na na” “la la la” “koyun bana çok harika” demeyin. Lanet olsun, varsa eğer Allah belanızı versin it herifler. Hayvanlara da şey yaptık kusura bakmayınız.

51ba0c6d58edc44c28000058
Türk popunun poposu :*

Aslında  popüler kültür çoğu sektörde kakadan başka bir şey değil de, yine de istisnalar var. Dünya genelinde de aslında Türkiye’deki görüntüden farklı bir görüntü yok da, özgürlük olsun, öz güven olsun yabanjılarda kaliteli işler yapan azınlık daha çok çıkıyor. En azından Türkiye’nin aksine, yetenek gerektiren, uzun uğraşlar gerektiren mesleklerde paraları olmadığında da yetenekli oldukları için çalışabiliyorlar(futbolculuk, müzisyenlik vb) . Bundan değil mi Türkiye’de 70 milyonun üzerinde insan var genç nüfus it aşı, topa vurmayı bilmeyen futbolcular var, dünya liglerindeki Türkler hep alamancı bir iki istisna hariç. Dur lan ben müzik konuşuyordum. Her neyse, özetle lanet müzisyenler, büyük kitlelere hitap etme şansı olan pezemegler, protest müzik yapın biraz. Halk koyun zaten, medyanın demediğini deyin onlara. Türkiye’de protest müzik yapmak için gay bir soliste veya “kürdistancı” bir ideolojiye sahip olmak gerek sanıyorlar. Gerek yoook. Azıcık insancı ol yeter bea!  Yazının devamında o kadar hor görüldükleri halde, aç kaldıkları halde, doymak için makarnayı ekmekle yedikleri halde özgür olduklarını sanan, pop şarkılarda coşan halkın ve dünyadaki benzeri halkların pek çüklemediği protest şarkılardan örnekler verijiiim. Bence mühim olan sözlerdir en azından milyoner olan vokal oluyorsa. Kimse arkada ukulele çalan zavallı sanatçıyı tanımaz değil mi şarkıyı söyleyen Castın Biıbırsa. 

  • Pamukova tren kazası‘nda ölen masum insanların sırf oy uğruna ölmelerini ve öldükleriyle kalmalarını halkın normal karşılamasından olacak Sakin adlı indie grup bu şarkıyı yapmış. Ah tayyo ah.

  • Zerrin Özer gözlüklü efsaneden yanlış olan her şeye alttan alttan bir şeyler diyen şirin şarkıcık “Imagine”. 

  • There’s no time to discriminate every motherfucker that’s in your way.

  • Topluma güzel giydiren yakışıklı Eddie abimiz.

  • “Nurjuva” sınıfının varoş mahallelerini çüklemeyen hareketlerine diss atan düzgün olan Türkçe rapçilerden nadir Norm Ender abimizden olsun bu da. Özetle ” Onur, şeref bir erkek ismi değildir be sadece.”

  • Amerikanlara giydiren bir şarkıııığ

  • Fakirin sırtına vura vura para kazanan hırsız insanlara mazlum insanların ağzından sokan Düşbaz şarkısı.

  • Düşünemeyen halka halkın dilinden sokan Duman şarkısı. Aslında Duman’dan bayağı eklenir de neyse.

  • Özetle lağaj!

  • Yıllarca karaktersiz insanları taşlayan Mahsuni Şerif’in neredeyse her şarkısı bu kategoride ama farklı dine mensup olanlara, dinsizlere, Alevilere, hatta yağcı olmayan her müslümana zulmeden, malını, mülkünü, canını çalan insanlara güzel giydirdiği bu şarkıyı paylaşmak istedim. “Uçağa binerek hacca gidersin, uçağı yapana da gavur dersin.”

Daha bayağı var da şimdilik bu kadar olsun osurukçular. İki flame attım kendime geldim bak güzelmiş bu blog işi. Kendinize iyi bakın, kuru fasulyeyi çok kaçırmayın.

Sen de osur lan, neyin eksik?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s